Paintball

Gry fabularne


Atrakcje » Gry drużynowe » Gry fabularne

Ta rozbudowana forma imprezy integracyjnej zawiera tematyczną fabułę, która przenosi wszystkich uczestników do różnych miejsc, okoliczności oraz czasów. Gra fabularna to rodzaj interaktywnej, „ubranej" w realistyczne elementy scenograficzne akcji, treści „filmu" w którym główne role grają Państwo i goście Państwa imprez. Gra fabularna to przestrzeń, w której każdy może wcielić się w nową rolę, być choćby przez chwile tym, kim zawsze chciał być - tajnym agentem, rycerzem, królem. Fabuły tworzymy specjalnie na Państwa życzenie, bądź proponujemy aktualne, ciekawe i niecodzienne pomysły na scenariusz, który realizujemy we wcześniej ustalonym miejscu. Do prowadzenia tej formy integracji wykorzystujemy elementy fabuły, charakteryzacji oraz odpowiadające danemu scenariuszowi specyficzne miejsce jego przebiegu. Oto kilka przykładów gier scenariuszowych:

  • Naszyjnik Izydy - Starożytny Egipt za panowania faraona Ramzesa XXX. Z największej świątyni w Memfisie, stolicy Egiptu, świętym mieście faraonów, skradziono naszyjnik Wielkiej Bogini Izydy o potężnej magicznej mocy...
  • Igrzyska - Przy dźwiękach muzyki następuje uroczyste otwarcie igrzysk. Każdy z uczestników otrzymuje numer startowy, który ustala przynależność do konkretnego zespołu. Rozpoczyna się rywalizacja...
  • Oceania - Uczestnicy podzieleni zostają na dwa rywalizujące ze sobą zespoły. Impreza rozpoczyna się wspólnym uroczystym śniadaniem, podczas którego narrator prezentuje scenariusz imprezy. Zwycięska ekipa pozostanie w luksusowym hotelu, zje wyśmienity posiłek, napije się boskiej żurawinówki, tymczasem przegrani zjedzą skromny obiad składający się jedynie z dwóch dań.
  • Gra militarna – gra w klimacie wojskowo-survivalowym. Uczestnicy zostają podzieleni na plutony, w których rywalizują ze sobą w różnych konkurencjach m.in. strzelanie z broni, jazda wojskowym samochodem, przeprawy przez bagna, budowa tratw, transport rannego na noszach, budowa linii telefonicznej.
  • Rajd przygodowy – gra w klimacie rajdów terenowych, polegająca na pokonaniu różnych trudności i dotarciu do celu. Uczestniczyć muszą wykazać się różnymi umiejętnościami m.in. nawigować samochód, posługiwać sie mapą i kompasem, budować mosty linowe, prowadzić pojazd terenowy i wóz konny, ulepić garnek, spłynąć na tratwie, strzelać z łuku, odczytać zaszyfrowaną wiadomość.
  • Wycieczka – Scenariusz ściśle dopasowany do miejsca realizacji imprezy. Celem wycieczki jest poznawanie i zwiedzanie najciekawszych miejsc danego zakątka kraju, rozwiązywanie ciekawych i tajemniczych zagadek związanych z danym miejscem, jednocześnie poznając jego historię. Wycieczka stanowi bardziej spokojną, rekreacyjną formę scenariusza, który tworzony jest indywidualnie w zależności od ilości uczestników, miejsca i przeznaczonego czasu.

Dołączone zdjęcia:

Zapisz się do newslettera:
boks_motywacja
boks_karta
boks_paintball
boks_sklep